Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Układy automatyki samoczynnego załaczania rezerwy MTSxx-x-x-x

Zgodnie z obowiązującym prawem budynki w których zanik napięcia w elektrycznej sieci zasilającej może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi oraz poważne straty materialne, należy zasilać co najmniej z dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej oraz wyposażyć w samoczynnie załączające się oświetlenie awaryjne. Przełączenie zasilania na źródło rezerwowe w przypadku zaniku napięcia w torze zasilania podstawowego powinni być realizowane automatycznie  z wykorzystaniem automatyki samoczynnego załączania rezerwy. Rezerwowym źródłem może być inna sieć elektroenergetyczna, natomiast zespół prądotwórczy jest źródłem awaryjnym.  Obiektami wymagającymi zwiększonej pewności zasilania są obiekty użyteczności publicznej. Do tych obiektów należy zaliczyć:

  • szpitale,
  • zawodową straż pożarną,
  • banki,
  • komendy policji,
  • obiekty wojskowe,
  • ważne urzędy państwowe,
  • ośrodki przetwarzania danych,
  • obiekty łączności,
  • niektóre budynki mieszkalne.

Nasze układy uwzględniają przepisy prawa oraz  specyficzne wymagania klienta odnośnie mocy, czasu trwania zasilania rezerwowego i czasów przełączani. Są optymalizowane pod względem sprawności, kosztów instalacji i utrzymania. Moduły wykonujemy na bazie naszego sterownika automatyki SZR typ ATS-1000. Sterownik jest konfigurowany według wymagań klienta. W opcjach dodatkowych nasze układy można wyposażyć w analizator sieci, wizualizację oraz powiadomienia SMS. Układy realizują rozbudowane funkcje  SZR z samo powrotem i bez samopowrotu w konfiguracjach:

  • sieć – sieć,
  • sieć – agregat,
  • sieć – sieć – sprzęgło,
  • sieć – agregat – sprzęgło.

Dodatkowo istnieje możliwość uruchomienia następujących funkcjonalności:

  • odciążenie rozdzielnicy dla układu sieć – sieć i sieć – agregat,
  • pełna parametryzacja czasów pobudzeń SZR,
  • kontrola gotowości agregatu do  przejęcia obciążenia,
  • kontrola wyzwolenia wyłaczników mocy,
  • przekaźnik ssania agregatu,
  • określenie czasu chłodzenia agregatu.

Kodowanie oznaczenia modułu do zamówień:

Dostępne są cztery rodzaje wykonań

  1. Wykonanie  na płycie metalowej zawierające łączniki silnoprądowe, aparaturę sterującą oraz niezależne własne zasilanie (opcja dodatkowo płatna). Elementy sterownicze, sterownik i elementy sygnalizacji zamontowane są na płycie lub dostosowane do montażu na elewacji szafy.
  2. Wykonanie w szafie – kompletny zmontowany układ zawierający łączniki silnoprądowe , elementy sterownicze, niezależne własne zasilanie (opcja dodatkowo płatna). Elementy sterownicze, sterownik i elementy sygnalizacji zamontowane są we wnętrzu szafy lub na elewacji szafy.
  3. Wykonanie specjalne na zamówienie – wykonanie w szafie wg specyfikacji uzgodnionej z klientem. Możliwość połączenia interfejsu Modbus, wizualizacji i analizy sieci zasilających, możliwość wyposażenia w panele operatorskie itp.
  4. Wykonania w układzie sieć-agregat dla sieci jednofazowej. Dedykowane specjalnie dla małych zakładów wytwórczych, domów jednorodzinnych, domków letniskowych itp. Moduły takie montujemy w szafie z sterownikiem zamontowanym wewnątrz szafy. Moce od 3 kW do 30 kW. Kod takich układów – MTSJ- i prąd łącznika od 9 A do 65A.

 

W sklepie internetowym lub na Allegro są dostępne podstawowe wykonania dostępne z magazynu.

Zamów w e-sklepie

Zamów na allegro

Złóż zamówienie pocztą elektroniczną

e-sklep2 logo-allegro

Przykładowy schemat połączeń dla układu sieć – sieć

Prądy zasilania podstawowego AC1 od 30A do 400A
Napięcie zasilania 400/230 VAC 50-60 HZ
Typy sieci sieć – sieć
sieć – agregat
sieć – sieć z łącznikiem sprzęgłowym
sieć – agregat z łącznikiem sprzęgłowym
Pomiar i asymetrii napięcia TAK
Wizualizacja stanu łączników TAK
Identyfikacja kolejności faz TAK
Pomiar napięć fazowych TAK
Blokada pożarowa TAK
Wbudowana blokada mechaniczna i elektryczna TAK
Temperatura otoczenia -10°C …. +55°C
Moduł SZR
Sterownik – ATS-1000
Podręcznik użytkownika sterownika ATS-1000
Deklaracja zgodności ATS-1000

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Przekaźniki interfejsowe (sprzęgające)

Przekaźniki sprzęgające (interfejsowe) dzięki szerokiemu zakresowi napięcia od 9V do 240V AC/DC są absolutnie unikalne w porównaniu do innych produktów oferowanych na rynku. Stosowane są do sprzęgania obwodów wejściowych  Wyposażone są w 1, 2 lub 3 styki NO/NC o obciążalności prądowej  16 A dla styków 1NO/NC i  8 A dla styków 2NO/NC oraz 3NO/NC. W ofercie są wersje  z pozłacanymi stykami  dla małych prądów sygnałowych oraz wersje ze stykami przeznaczonymi do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym np. świetlówki LED, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze. Idealny do serwisu.

zobacz więcej

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach