Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Przekaźnik nadzorczy napięciowy MMR17-V1A-U230-108

Przekaźnik nadzorczy napięciowy MMR17-V1A-U230-108 przeznaczony jest do stałej kontroli napięcia w sieciach jednofazowych AC lub sieciach napięcia stałego DC.
Można go wykorzystać w systemach pozyskania energii z paneli słonecznych lub elektrowni wiatrowych w układach przełączania zasilania z akumulatora na sieć energetyczną jako element ochrony akumulatora przed rozładowaniem. Wówczas spełnia funkcję stałego nadzoru nad stanem naładowania akumulatora.
Służy również do zabezpieczenia odbiornika przed spadkiem lub wzrostem napięcia poza nastawione progi.
Przekaźniki kontroli napięcia służą do:
ochrony silników jednofazowych indukcyjnych,
ochrony przed spadkiem napięcia w układach zasilania silników prądu stałego,
zabezpieczenia sprzętu informatycznego przed wzrostem napięcia lub w układach samoczynnego załączania rezerwy,
zabezpieczenia układów sterowania oraz układów mikroprocesorowych przed wzrostem napięcia.
Układ pracuje poprawnie w zakresie napięć zasilania od 9.6V do 276V (12V-20% do 230V+20%) napięcia zmiennego i stałego. Posiada trzy niezależne kanały pomiarowe w które w wykonaniu V1A dostosowane są do napięć 12V AC/DC, 24V AC/DC i 230V AC/DC. W wykonaniu V1B istnieje możliwość ustawienia napięć 50V AC/DC, 125V AC/DC i 230 VBAC/DC. Przekaźnik dokonuje pomiaru w jednym wybranym kanale i nie ma możliwości kontroli kilku napięć jednocześnie. Stan przekaźnika wskazywany jest przy pomocy dwóch diod LED.

Układ może zabezpieczać odbiornik przed uszkodzeniem wyłączając obwód zasilający przy niewłaściwym napięciu zasilającym zgodnie z działaniem wybranej funkcji Undervoltage lub Window.
Może również załączyć układ awaryjnego zasilania, a po ustąpieniu awarii ponownie przełączyć układ na zasilanie główne. Przełącznikiem wyboru funkcji ustawiamy interesującą nas funkcję i poziom napięcia nadzorowanego. W Wykonaniu MMR17-V1A-U230-108 jest to 12V AC/DC lub 24V AC/DC lub 230 VAC/DC.
Jeżeli interesuje nas ochrona przed spadkiem napięcia wybieramy funkcję U (Undervoltage). Przykładowo, aby w ciągu 1s przełączyć układ na zasilanie UPS przy spadku napięcia znamionowego 24V poniżej 20V, należy wykorzystać funkcję 24U. Potencjometrem „min” ustawić próg zadziałania na wartość około 83% a czas T na wartość 1s. Istotne jest również napięcie powrotu Umax, przy którym nastąpi przełączenie w tryb normalnej pracy. Potencjometr „max” można ustawić np. na wartość 100%, czyli 24V.
Przekaźnik posiada możliwość nastawy czasu opóźnienia reakcji na stany awaryjne od 0,5 s … 10s. Wybór funkcji i kanału pomiarowego można dokonać przełącznikiem na panelu czołowym.
Opis sygnalizacji diodami LED:
Dioda LED żółta – sygnalizuje załączenie przekaźnika wykonawczego R.
Dioda LED zielona – sygnalizuje stan układu monitorującego:
miganie diody zielonej krótkimi impulsami o wypełnieniu około 10% oznacza spadek wartości napięcia wejściowego poniżej dolnego progu Umin,
miganie diody zielonej długimi impulsami o wypełnieniu około 90% oznacza przekroczenie górnego progu Umax,
miganie diody zielonej impulsami o wypełnieniu około 50% oznacza, że górny próg napięcia Umax został ustawiony poniżej dolnego progu Umin
Funkcje pomiarowe:

MU (undervoltage) – spadek napięcia wejściowego dowolnej fazy poniżej nastawionego progu Umin powoduje rozpoczęcie odmierzania czasu opóźnienia T. Jeżeli w czasie T wartość napięcia wejściowego będzie nieprzerwanie mniejsza od Umin, przekaźnik wykonawczy R zostanie wyłączony. Ponowne załączenie przekaźnika nastąpi w przypadku, gdy napięcia wejściowe wszystkich faz przekroczą wartość Umax. Układ nie reaguje na spadki napięć trwających krócej od nastawionego czasu T.

Wersja V3B posiada symetryczne opóźnienie T dla załączenia i powrotu.

 MW (window) – spadek napięcia wejściowego dowolnej fazy poniżej nastawionego progu Umin lub wzrost powyżej Umax powoduje rozpoczęcie odmierzania czasu opóźnienia T. Jeżeli w czasie T wartość napięcia wejściowego będzie znajdować się nieprzerwanie poza zakresem [Umin, Umax], przekaźnik wykonawczy R zostanie wyłączony. Ponowne załączenie przekaźnika nastąpi w przypadku, gdy napięcia wejściowe wszystkich faz znajdować będą się pomiędzy nastawionymi progami Umin i Umax. Układ nie reaguje na przekroczenia progów trwających krócej od nastawionego czasu T.Wersja V3B posiada symetryczne opóźnienie T dla załączenia i powrotu.

Schemat podłączenia przekaźnika nadzorczego w sieci jednofazowej. Dostępne trzy kanały pomiarowe.

Widok panelu czołowego.


Zamów w e-sklepie

Złóż zamówienie pocztą elektroniczną

e-sklep2  
Napięcie znamionowe zasilania 230V AC/DC lub 24 V AC/DC lub 12 v AC/DC
Ilość i rodzaj zestyków 1P – 1 zestyk przełączny – 1NO/NC
Znamionowe obciążenie styków AC1 -8 A/250 V AC
Regulacja czasu zadziałania i powrotu 1 … 10 s
Funkcja „Undervoltage” Tak
Funkcja „Window” Tak
Maksymalne obciążenie styków AC1 – 8 A/250 V AC
Maksymalne napięcie zestyków AC – 400V, DC-300V
 Znamionowe napięcie izolacji 400 V
 Kategoria przepięciowa III
Napięcie probiercze wej-wyj 4 000 V AC
Napięcie probiercze przerwa zestykowa 1 000 V AC
Temperatura otoczenia -20°C …. +55°C
Przyłącza Zaciski śrubowe max 2,5 mm²
Montaż Na szynie TH 35

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Przekaźniki interfejsowe (sprzęgające)

Przekaźniki sprzęgające (interfejsowe) dzięki szerokiemu zakresowi napięcia od 9V do 240V AC/DC są absolutnie unikalne w porównaniu do innych produktów oferowanych na rynku. Stosowane są do sprzęgania obwodów wejściowych  Wyposażone są w 1, 2 lub 3 styki NO/NC o obciążalności prądowej  16 A dla styków 1NO/NC i  8 A dla styków 2NO/NC oraz 3NO/NC. W ofercie są wersje  z pozłacanymi stykami  dla małych prądów sygnałowych oraz wersje ze stykami przeznaczonymi do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym np. świetlówki LED, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze. Idealny do serwisu.

zobacz więcej

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach