Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Układy rozruchowe RBZ

Zestawy stycznikowo przekaźnikowe RBZ-02 do RBZ-5,5 są przeznaczone do rozruchu bezpośredniego silników indukcyjnych o mocach od 0,2 kW do 5,5 kW pracujących w sieciach trójfazowych 3×230/400V AC oraz zabezpieczania ich przed skutkami przeciążeń oraz pracy niepełnofazowej. Szczególnie zalecane w układach napędowych wentylatorów, sprężarek, pomp hydroforowych i głębinowych.  Są to tanie rozwiązania stosowane w układach napędowych gdzie nie jest wymagany łagodny rozruch ani regulacja prędkości obrotowej.  Dla silników o mocach większych niż 5,5 kW proponujemy układy rozruchowe gwiazda – trójkąt również wyposażone w zabezpieczenia przed zanikiem lub asymetrią faz.

Wykonywane są w wersjach:

  • z zabezpieczeniem przed samoczynnym rozruchem po zaniku napięcia zasilającego,
  • z rozruchem samoczynnym po powrocie napięcia z opóźnieniem od 0s do 60 s ( wykonania specjalne).
  • z podstawową ochroną silnika
  • z pełną ochroną silnika.

Układ zbudowany jest z wykorzystaniem styczników i przekaźników termobimetalowych serii Metasol firmy LS oraz przekaźnika nadzorczego firmy Dobry Czas MMR17-PDC-A230-108 lub MSM1-S3A-A230-105-G. Rodzaj przekaźnika nadzorczego decyduje o stopniu ochrony załączanego silnika.
Typ obudowy zapewnia stopień ochrony IP65. Istnieje możliwość dostosowania obudowy i łączników wg specyfikacji klienta. Aparatura łączeniowa i zabezpieczenie przeciążeniowe dobrane są wg mocy załączanego silnika.
Układ zabezpiecza jednostkę napędową przed:

  • Spaleniem uzwojeń w wyniku zablokowanie silnika lub nadmiernego przeciążenia – podstawowy stopień ochrony silnika.
  • Termicznym uszkodzeniem izolacji silnika z powodu zaniku fazy w układzie zasilania – podstawowy stopień ochrony silnika.
  • Termicznym uszkodzeniem izolacji wskutek znacznej asymetrii napięciowej zasilania (w tym zanik fazy). Wyłączenie układu następuje po określonym czasie, od wystąpienia stanu awaryjnego, regulowanym w zakresie od 0 s do 6 s – rozszerzony stopień ochrony silnika.
  • Termicznym uszkodzeniem izolacji z powodu zaniku fazy spowodowanej uszkodzeniem styków stycznika – wówczas następuje całkowite wyłączenie układu – rozszerzony stopień ochrony silnika.
  • Uszkodzeniami mechanicznymi urządzenia napędzanego wywołanego niewłaściwym kierunkiem wirowania silnika- rozszerzony stopień ochrony silnika.

Oznaczenie rozrusznika bezpośredniego

 

W sklepie internetowym są dostępne podstawowe wykonania dostępne z magazynu.

Zamów w e-sklepie

Zamów na allegro

Złóż zamówienie pocztą elektroniczną

e-sklep2 logo-allegro

Schemat połączeń z przekaźnikiem nadzorczym MSM17-S3A-A230-105-G


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schemat połączeń z przekaźnikiem nadzorczym MMR17-PDC-A230-108.


Znamionowa moc silnika od 0,2 kw do 5,5 kW
Napięcie zasilania 400/230 VAC 50-60 HZ
Funkcja Rozruch bezpośredni
Zabezpieczenie termiczne (termik) TAK – dobrane do mocy silnika
Zabezpieczenie przed zanikiem fazy TAK
Kontrola kierunku wirowania  silnika TAK – opcja
Pomiar asymetrii napięcia zasilania TAK – opcja
Kontrola styków stycznika głównego TAK – opcja
Temperatura otoczenia -20°C …. +55°C
Przyłącza Zaciski śrubowe dobrane do mocy silnika
Montaż Na szynie TH 35 lub w obudowie
Wskaźniki zasilania MSM17-S3A-A230-X
Przekaźniki nadzorcze MMR17-PDC-A230-108
Dokumentacja Techniczno-Ruchowa rozruszników bezpośrednich

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Przekaźniki interfejsowe (sprzęgające)

Przekaźniki sprzęgające (interfejsowe) dzięki szerokiemu zakresowi napięcia od 9V do 240V AC/DC są absolutnie unikalne w porównaniu do innych produktów oferowanych na rynku. Stosowane są do sprzęgania obwodów wejściowych  Wyposażone są w 1, 2 lub 3 styki NO/NC o obciążalności prądowej  16 A dla styków 1NO/NC i  8 A dla styków 2NO/NC oraz 3NO/NC. W ofercie są wersje  z pozłacanymi stykami  dla małych prądów sygnałowych oraz wersje ze stykami przeznaczonymi do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym np. świetlówki LED, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze. Idealny do serwisu.

zobacz więcej

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach