Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Sterownik układu przełaczania kierunku obrotów silnika MTR17-TPL-U240-205

Sterownik czasowy MTR17-TPL-U240-205 jest przystosowanym do sterowania prawo lewo przekaźnikiem programowalnym. Służy do sterowania procesami technologicznymi w układach automatyki przemysłowej, w których zachodzi potrzeba czasowego, naprzemiennego załączania odbiorników w sposób cykliczny lub w zależności od momentu który określa proces technologiczny. Istnieje możliwość nastawy czasu wybiegu przed kolejnym przełączeniem kierunku. W pracy cyklicznej można uwzględnić działanie blokad zatrzymujących napęd np. blokada pożarowa lub blokada zabezpieczająca przed otwarciem bębna. Sposób sterownia jest ustalany z klientem. Klient ma możliwość późniejszego dostosowania programu do aktualnych potrzeb.
Działanie
Po podaniu napięcia zasilającego następuje załączenie przekaźnika prawo na czas T1. Po zakończeniu czasu T1 układ wyłącza przekaźnik prawo i odmierza czas wybiegu Tw1 w trakcie którego oba przekaźniki wykonawcze pozostają w stanie wyłączenia. Następnie załącza się przekaźnik pracy w lewo i rozpoczyna się odmierzanie czasu T2. Po zakończeniu czasu T2 układ wyłącza przekaźnik pracy w lewo  i odmierza czas wybiegu Tw2 w trakcie którego oba przekaźniki wykonawcze pozostają w stanie wyłączenia.  Rozpoczęcie kolejnego cyklu następuje automatycznie lub po sygnale zewnętrznym.
Czasy wybiegu Tw1 i Tw2 są charakterystyczne dla konkretnego układu napędowego (zależą od  napędzanego urządzenia) i praktycznie się ich nie zmienia. Czas T1 i T2 można w ramach cyklu ustawiać na różne wartości np. w pierwszym cyklu czas T1 = 100s , T2=250 s. W drugim cyklu T1=300s T2=100s. Można ustawić do 4 par różnych czasów T1 i T2.
Układ może pracować (wybór opcji):

  • cyklicznie w określonym czasie,
  • cyklicznie do momentu wyłączenia,
  • sterowany zewnętrznym sygnałem do zmiany kierunków

Dwa wejścia sterujące umożliwiają podłączenie dwóch niezależnych czujników zabezpieczających przed np. otwarciem bębna podczas pracy. Istnieje możliwość uzgodnienie programu pracy przed złożeniem zamówienia.

Do pobranie przykładowy program pracy dla czasów :

  • TP – 120 s.
  • TW1 – 3 s.
  • TL – 120 s.
  • TW2 – 3 s.
  • Wejście S1 – zatrzymuje pracę po podaniu potencjału ze styku A1.
  • Weście S2 – zatrzymuje pracę po podaniu potencjału ze styku A1.

 

Schemat podłączenia sterownika  czasowego

Widok panelu czołowego

Zamów w e-sklepie

Zamów na allegro

Złóż zamówienie pocztą elektroniczną

e-sklep2 logo-allegro

 

 

 

 

Napięcie znamionowe zasilania uniwersalne  od 9 V AC/DC do 240 V AC/DC
Ilość i rodzaj zestyków 2Z – 2 zestyki zwierne – 2NO
Znamionowe obciążenie styków AC1 – 5 A/250 V AC
Maksymalne obciążenie styków AC1 – 5 A/250 V AC
Maksymalne napięcie zestyków AC – 400V, DC-300V
 Znamionowe napięcie izolacji 250 V
 Kategoria przepięciowa III
Napięcie probiercze wej-wyj 4 000 V AC
Napięcie probiercze przerwa zestykowa 1 000 V AC
Zakres nastawy czasów 0,1 s…..100 h
Minimalny czas trwania impulsu AC≥90ms; DC≥45ms
Temperatura otoczenia -20°C …. +55°C
Przyłącza Zaciski śrubowe max 2,5 mm²
Montaż Na szynie TH 35

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Przekaźniki interfejsowe (sprzęgające)

Przekaźniki sprzęgające (interfejsowe) dzięki szerokiemu zakresowi napięcia od 9V do 240V AC/DC są absolutnie unikalne w porównaniu do innych produktów oferowanych na rynku. Stosowane są do sprzęgania obwodów wejściowych  Wyposażone są w 1, 2 lub 3 styki NO/NC o obciążalności prądowej  16 A dla styków 1NO/NC i  8 A dla styków 2NO/NC oraz 3NO/NC. W ofercie są wersje  z pozłacanymi stykami  dla małych prądów sygnałowych oraz wersje ze stykami przeznaczonymi do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym np. świetlówki LED, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze. Idealny do serwisu.

zobacz więcej

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach