Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Przekaźnik kontroli temperatury MMR17-RTA-M048-108

Przekaźnik zabezpieczenia temperaturowego GOTI  MMR17-RTA-M048-108 do współpracy z termistorami PTC U zasilania 48VAC lub 24VAC/DC.
Przeznaczony jest do zastosowań w układach automatyki i sterowania do ochrony urządzeń (np. silników) przed wzrostem temperatury powyżej dopuszczalnego progu.
Przekaźniki rezystancyjne (termistorowe) oferują dodatkową ochronę wszędzie tam, gdzie zabezpieczenia oparte na przekaźnikach przeciążeniowych lub innych zabezpieczeniach monitorujących prąd mogą być niewystarczalne.
W niektórych sytuacjach może nastąpić przegrzanie silnika nie wykrywalne przez wyzwalacze przeciążeniowe wyłączników silnikowych i przekaźniki przeciążeniowe. Przykładem mogą być tu rozruch pod dużym obciążeniem (np. wirówki), praca z przekształtnikiem lub z częstym załączaniem, hamowanie lub gdy chłodzenie jest utrudnione, np. z powodu zbyt dużej liczby zanieczyszczeń.
Stan przekaźnika wskazywany jest przy pomocy dwóch diod LED.

Dioda zielona sygnalizuje załączenie napięcia zasilającego.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury pracy obiektu nadzorowanego, gdy rezystancja obwodu czujników PTC wzrośnie powyżej 3300Ω, przekaźnik wykonawczy zostaje wyłączony, a dioda czerwona pulsuje.

Powrót do normalnej pracy i załączenie przekaźnika następuje w sytuacji, gdy rezystancja czujników na skutek schłodzenia obiektu monitorowanego spadnie poniżej 1800Ω.

Rezystancja <70Ω rozpoznawana jest jako zwarcie pętli czujników, wyłączony zostaje przekaźnik wykonawczy, a dioda czerwona zapala się światłem ciągłym.
Funkcja pomiarowa:

RT – wzrost rezystancji powyżej 80Ω powoduje wygaszenie czerwonej diody i załączenie przekaźnika R. Po przekroczeniu 3300Ω wyłączony zostaje przekaźnik R, a czerwona dioda LED pulsuje sygnalizując przekroczenie dopuszczalnej temperatury. Spadek rezystancji poniżej 1800Ω powoduje ponowne załączenie R. W sytuacji wykrycia zwarcia obwodu czujników PTC (<70Ω) przekaźnik R zostaje wyłączony, a czerwona dioda LED pali się światłem ciągłym.

Schemat podłączenia przekaźnika nadzorczego w sieci jednofazowej. Dostępne trzy kanały pomiarowe.

Widok panelu czołowego.


Zamów w e-sklepie

Złóż zamówienie pocztą elektroniczną

e-sklep2  

 

Napięcie znamionowe zasilania 48V AC lub 24 V AC/DC
Ilość i rodzaj zestyków 1P – 1 zestyk przełączny – 1NO/NC
Znamionowe obciążenie styków AC1 -8 A/250 V AC
Sygnalizacja zasilania LED zielony
Sygnalizacja awarii LED czerwony – światło ciągłe
Sygnalizacja zwarcia w obw. czujników LED czerwony – światło pulsujące
Rezystancja poprawnej pracy 80Ω<R<1800Ω
 Znamionowe napięcie izolacji 400 V
 Kategoria przepięciowa III
Napięcie probiercze wej-wyj 4 000 V AC
Napięcie probiercze przerwa zestykowa 1 000 V AC
Temperatura otoczenia -20°C …. +55°C
Przyłącza Zaciski śrubowe max 2,5 mm²
Montaż Na szynie TH 35

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Przekaźniki interfejsowe (sprzęgające)

Przekaźniki sprzęgające (interfejsowe) dzięki szerokiemu zakresowi napięcia od 9V do 240V AC/DC są absolutnie unikalne w porównaniu do innych produktów oferowanych na rynku. Stosowane są do sprzęgania obwodów wejściowych  Wyposażone są w 1, 2 lub 3 styki NO/NC o obciążalności prądowej  16 A dla styków 1NO/NC i  8 A dla styków 2NO/NC oraz 3NO/NC. W ofercie są wersje  z pozłacanymi stykami  dla małych prądów sygnałowych oraz wersje ze stykami przeznaczonymi do współpracy z odbiornikami o dużym prądzie startowym np. świetlówki LED, transformatory elektroniczne, lampy wyładowcze. Idealny do serwisu.

zobacz więcej

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach