Sklep internetowy:

Odszukaj nas na:

Monitoring parametrów zasilania

Jakość energii elektrycznej przy prądzie przemiennym opisują następujące parametry:

Koszty bieżącej eksploatacji napędów z silnikami indukcyjnymi zależą od wykonania właściwych połączeń oraz od niezawodności aparatury sterującej np.:

Jako odbiorcy energii elektrycznej nie mamy wielu możliwości poprawy jej  jakości. Często nasze urządzenia są źródłem zakłóceń. Niedoinwestowana polska energetyka jako priorytet ma zapewnienie ciągłości zasilania dając duże pola odchyleń dla pozostałych paramentów jakości energii elektrycznej.
Opłaca się natomiast monitorować istotne dla naszych urządzeń parametry energii elektrycznej w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji urządzeń elektrycznych.
Informacje uzyskane z monitoringu można wykorzystać do :

Najpopularniejszymi ale również drogimi odbiornikami energii elektrycznej są silniki indukcyjne.
Silniki elektryczne o napięciu znamionowym nieprzekraczającym 1000V powinny mieć podstawowe zabezpieczenia:

Wiele uszkodzeń jest spowodowanych przeciążeniem silnika. Uszkodzenie powstaje w wyniku kumulacji procesów termicznej destrukcji izolacji silnika. Przeciążenie występuje wtedy, gdy płynący prąd przekracza wartość znamionową o kilkadziesiąt procent. Przeciążenie może być spowodowane:

zobacz więcej zobacz więcej

Dystrybucja

Dołącz do nas. Dobry Czas Sp. z o.o. zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne które chcą współpracować na określonych przez obie strony zasadach. Prześlij swoje dane lub list motywacyjny z propozycją współpracy na adres
biuro@dobry-czas.pl

Monitoring parametrów zasilania

W każdej firmie istotne znaczenie mają koszty związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych. Są to zarówno koszty zużytej energii elektrycznej jak również koszty uszkodzeń i awarii urządzeń elektrycznych . Koszt naprawy silnika, który wskutek przegrzewania się uległ uszkodzeniu, to nie tylko koszt nowego silnika ale również koszty przestoju linii technologicznej.
Bardzo duży wpływ na koszty zużytej energii elektrycznej oraz trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń elektrycznych, a w szczególności silników elektrycznych, ma jakość energii elektrycznej.

zobacz więcej

Zapraszamy do sklepu internetowego.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Pełne portfolio produktów. Pewność transakcji. Sprawna obsługa transakcji i wiele metod płatności:
1. Przelew na podstawie faktury pro-forma generowanej automatycznie po złożeniu zamówienia - pewność transakcji.
2. Pobranie przy dostawie - dla tych którzy minimalizują ryzyko.
3. Rabaty dla stałych klientów - szczególnie cenimy stałą współpracę.
4. Bezpłatna dostawa przy zakupach powyżej 1500 zł netto - dla tych planują i oszczędzają

zobacz więcej
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach